Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku

Inauguracja 15.06.2018r.

Czcionka:

   W dniu 15 czerwca 2018 roku o godzinie 12.00 odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Świadomi i otwarci” Edycja II, realizowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku.

   Inauguracja projektu miała miejsce na Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rząśnik, a wstęp na spotkanie był otwarty. Swoją obecnością uświetnili spotkanie pracownicy urzędu gminy w Rząśniku z zastępcą wójta – Pawłem Abramczykiem na czele, pracownicy służby zdrowia, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu gminy Rząśnik, uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu, przedstawiciele policji oraz mieszkańcy Gminy Rząśnik.

  Spotkanie rozpoczęła Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku – Agata Kujawa powitaniem wszystkich gości oraz podziękowaniem za możliwość realizacji projektu zarówno wójtowi Gminy Rząśnik – Pawłowi Kołodziejskiemu, jak i Skarbnikowi – Bożenie Koch, którzy zapewnili wkład własny środków niezbędnych do realizacji tego przedsięwzięcia. Wyraziła także wdzięczność za trud pracy włożonej w realizację tych dodatkowych zadań, których podjęli się pracownicy ośrodka pomocy społecznej.

   Kolejną część konferencji stanowiła prezentacja przedstawiona przez aspiranta sztabowego Romana Kwiatkowskiego oraz sierżanta sztabowego Martę Gierlicką, dotycząca zjawiska przemocy, jego cykliczności, różnorodności form i innych specyficznych aspektów. Uczestnicy pozyskali informacje jak zachować się w przypadku bycia świadkiem przemocy i gdzie szukać wsparcia w przypadku doświadczania przemocy. Dowiedzieli się także o odpowiedzialności karnej wynikającej  z tytułu stosowania przemocy. Dalszy etap prezentacji obejmował omówienie procedury Niebieskiej Karty oraz działania Zespołu Interdyscyplinarnego. W tej części zgromadzeni goście poznali statystyki dotyczące zjawiska przemocy na terenie Gminy Rząśnik i od strony praktycznej poznali możliwości i przyczyny wszczynania procedury w zakresie przeciwdziałania przemocy.

   Ostatni moduł spotkania dotyczył omówienia całości działań zaplanowanych w projekcie „Świadomi i otwarci” Edycja II. Pracownik socjalny – Sylwia Łada przedstawiła oczekiwane rezultaty, planowane wskaźniki oraz źródła ich weryfikacji. W tym miejscu każdy z uczestników miał możliwość poznać szeroki wachlarz działań zwiększających dostępność i jakość usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie.

   Wszystkim gościom, którzy zechcieli uczestniczyć z nami w inauguracji projektu „Świadomi i otwarci” Edycja II  serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. 

 

Kadra Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku   

galeria

Utworzono dnia 20.06.2018, 11:30

ZAŁĄCZNIKI:

								

Prezentacja Projektu "Świadomi i otwarci" Edycja II

Utworzono dnia 13.07.2018, 09:34

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

INFORMACJE DODATKOWE

Zegar

Kalendarium

Maj 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny