Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku

Zajęcia warsztatowe w szkołach

Czcionka:

23 października 2018 r. zakończyły się warsztaty profilaktyczne w szkołach, prowadzone w związku z realizacją przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku projektu „Świadomi i Otwarci”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2018.

Zajęcia poprowadzone były we wszystkich szkołach na terenie Gminy Rząśnik, a ich realizacją zajmowały się: Kamila Rogalska – pracownik socjalny GOPS w Rząśniku oraz Iwona Ćwik – Asystent rodziny w GOPS w Rząśniku. Warsztaty mogły się odbyć dzięki nieocenionej pomocy uczennic z terenu naszej gminy, a były to: Julia Mróz, Aleksandra Banaszek, Julia Ćwik, Kornelia Durka, Wiktoria Opat, Maria Banaszek, Aleksandra Mąka.

Zajęcia prowadzone były w formie inscenizacji odegranej przez nasze uczennice, które swoje scenariusze wykonały w sposób profesjonalny. Scenka dotyczyła motywu rodziny dotkniętej przemocą i zawierała w sobie wachlarz wsparcia, który mogą zaproponować instytucje pomocowe. Po odegraniu scenki, prowadzona była rozmowa z widzami na temat przedstawienia w zakresie przemocy, dotycząca min. Niebieskiej Karty, Zespołu Interdyscyplinarnego i innych działań wspierających w przypadku przemocy w rodzinie.

Kolejnym etapem zajęć był konkurs dla naszych odbiorców w zakresie zapamiętanych informacji z przedstawienia i pogadanki. Aktywni widzowie mogli zdobyć słodkie upominki.

Dziękujemy całym społecznościom szkół podstawowych z naszego terenu, które współpracowały z nami w zakresie prowadzonej profilaktyki, a niektóre szkoły przyjęły nas wyjątkowo ciepło i życzliwie.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczennic, które podjęły się odegrania ról i scenariuszy w naszej inscenizacji. Była to naprawdę duża i świetnie wykonana inicjatywa. Nagrody za trud tej pracy będą wręczone w/w uczennicom w grudniu tego roku na konferencji kończącej projekt „Świadomi i otwarci”, na którą już serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dziękujemy!!

 

 

Kadra Gminnego Ośrodka Pomocy

 Społecznej w Rząśniku

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

INFORMACJE DODATKOWE

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny