Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku

I spotkanie

Czcionka:

Dnia 30 sierpnia 2018 r. na Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku rozpoczęło się Studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dedykowane szczególnie członkom Zespołu Interdyscyplinarnego oraz grup roboczych. Pierwsze z trzech spotkań dotyczyło „Pracy z klientem agresywnym”.

Każde szkolenie odbywa się w związku z realizacją przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku projektu „Świadomi i Otwarci”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2018.

Spotkanie prowadziła Pani Renata Kałucka, reprezentująca Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, psycholog, psychoterapeuta, trener, superwizor, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz wieloletni współpracownik Fundacji Dzieci Niczyje.

Zgodnie z założeniami projektu, szkoleniem objęci zostali przedstawiciele wszystkich instytucji wchodzących w skład Zespołu Interdyscyplinarnego w Rząśniku, tj. pomocy społecznej, oświaty, służby zdrowia, policji oraz sądu. Zaproszeni zostali również członkowie grup roboczych bezpośrednio pracujący z członkami rodzin uwikłanymi w przemoc.

Szkolenie łączyło w sobie elementy wykładu oraz aspekty warsztatowe z zakresu pracy z osobami stosującymi przemoc. Zakres merytoryczny był dostosowany do potrzeb odbiorców, a wiedza została przekazana w sposób interesujący. Każdy z uczestników otrzymał przygotowane przez prowadzącą materiały szkoleniowe, szeroko wyjaśniające omawiane kwestie.

Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w Studium za aktywną obecność, a prowadzącej za profesjonalne poprowadzenie szkolenia. Zapraszamy do udziału w dwóch kolejnych spotkaniach, które odbędą się 18 października 2018r. oraz 16 listopada 2018r.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

INFORMACJE DODATKOWE

Zegar

Kalendarium

Maj 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny