Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku

Konferencja kończąca projekt 12.12.2017r.

Czcionka:

Uczestnicy, realizatorzy oraz partnerzy Projektu „Świadomi i Otwarci” realizowanego w Rząśniku w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2017  w dniu 12 grudnia 2017 roku spotkali się na uroczystej konferencji podsumowującej kilkumiesięczne przedsięwzięcie.

Projekt realizowany był dzięki współpracy z Gminą Rząśnik, która udostępniła pomieszczenia w Urzędzie Gminy w Rząśniku do prowadzonych spotkań oraz częściowo dofinansowała przedsięwzięcie. Projekt współfinansowany był również przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do udziału w projekcie zaproszone zostały osoby mające styczność z przemocą (spisać z wniosku). Idea podjęcia się realizacji projektu powstała z uwagi na dostrzegalną potrzebę prowadzenia działań lokalnych, gdyż z uwagi na odległość od wiodących miejscowości osoby uwikłane w przemoc są defaworyzowane w dostępie do tego typu usług.

Spotkanie odbywające się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku było okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami z okresu realizacji zadania, tj. od czerwca do grudnia 2017r. Wstęp na konferencję był otwarty dla każdego. Obecnością na spotkaniu zaszczycił Wójt Gminy Rząśnik, Pan Paweł Kołodziejski oraz jego Zastępca – Pan Paweł Abramczyk i pracownicy Urzędu Gminy. W konferencji uczestniczyli ponadto: dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy, uczniowie gimnazjum w Rząśniku, przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego w Rząśniku, przedstawiciele policji, Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Rząśniku oraz przedstawiciele służby zdrowia.

Podczas konferencji po raz pierwszy zaprezentowany został również Gminny Raport zjawiska przemocy na terenie Gminy Rząśnik wydany w ramach projektu prezentujący skalę świadomości oraz nieświadomości mieszkańców gminy Rząśnik na temat  przemocy domowej. Wyniki Gminnego Raportu pozwolą lepiej zaplanować działania interwencyjne i profilaktyczne na przyszłe lata. Podczas konferencji każdy z uczestników dostał egzemplarz Raportu.

O działaniach zrealizowanych w ramach poszczególnych zadań opowiedziała Pani Agata Kujawa – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku oraz koordynator projektu, na wstępie dziękując Wójtowi Gminy Rząśnik, jak i pani Skarbnik, którzy zapewnili wkład własny środków niezbędnych do realizacji zadania. Wyraziła również podziękowania za ogromne zaangażowanie dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku, którzy podjęli się trudu realizacji dodatkowych działań .

Dalszy etap konferencji stanowiło podsumowanie poszczególnych zadań.

Prezentacja działań związanych z projektem „Świadomi i otwarci” oraz Gminny Raport zjawiska przemocy na terenie Gminy Rząśnik są dostępne do pobrania poniżej.

INFORMACJE DODATKOWE

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Pogoda

Imieniny