Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśniku

Konferencja kończąca projekt 12.12.2017r.

Czcionka:

Uczestnicy, realizatorzy oraz partnerzy Projektu „Świadomi i Otwarci” realizowanego w Rząśniku w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2017  w dniu 12 grudnia 2017 roku spotkali się na uroczystej konferencji podsumowującej kilkumiesięczne przedsięwzięcie.

Projekt realizowany był dzięki współpracy z Gminą Rząśnik, która udostępniła pomieszczenia w Urzędzie Gminy w Rząśniku do prowadzonych spotkań oraz częściowo dofinansowała przedsięwzięcie. Projekt współfinansowany był również przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do udziału w projekcie zaproszone zostały osoby mające styczność z przemocą (spisać z wniosku). Idea podjęcia się realizacji projektu powstała z uwagi na dostrzegalną potrzebę prowadzenia działań lokalnych, gdyż z uwagi na odległość od wiodących miejscowości osoby uwikłane w przemoc są defaworyzowane w dostępie do tego typu usług.

Spotkanie odbywające się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku było okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami z okresu realizacji zadania, tj. od czerwca do grudnia 2017r. Wstęp na konferencję był otwarty dla każdego. Obecnością na spotkaniu zaszczycił Wójt Gminy Rząśnik, Pan Paweł Kołodziejski oraz jego Zastępca – Pan Paweł Abramczyk i pracownicy Urzędu Gminy. W konferencji uczestniczyli ponadto: dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy, uczniowie gimnazjum w Rząśniku, przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego w Rząśniku, przedstawiciele policji, Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Rząśniku oraz przedstawiciele służby zdrowia.

Podczas konferencji po raz pierwszy zaprezentowany został również Gminny Raport zjawiska przemocy na terenie Gminy Rząśnik wydany w ramach projektu prezentujący skalę świadomości oraz nieświadomości mieszkańców gminy Rząśnik na temat  przemocy domowej. Wyniki Gminnego Raportu pozwolą lepiej zaplanować działania interwencyjne i profilaktyczne na przyszłe lata. Podczas konferencji każdy z uczestników dostał egzemplarz Raportu.

O działaniach zrealizowanych w ramach poszczególnych zadań opowiedziała Pani Agata Kujawa – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku oraz koordynator projektu, na wstępie dziękując Wójtowi Gminy Rząśnik, jak i pani Skarbnik, którzy zapewnili wkład własny środków niezbędnych do realizacji zadania. Wyraziła również podziękowania za ogromne zaangażowanie dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku, którzy podjęli się trudu realizacji dodatkowych działań .

Dalszy etap konferencji stanowiło podsumowanie poszczególnych zadań.

Prezentacja działań związanych z projektem „Świadomi i otwarci” oraz Gminny Raport zjawiska przemocy na terenie Gminy Rząśnik są dostępne do pobrania poniżej.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

INFORMACJE DODATKOWE

Zegar

Kalendarium

Maj 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny